PODosłonami.tv

Jak nawozić rośliny ozdobne – co poleca Michał Wojcieszek z firmy Yara

W Dniach Otwartych Plantpolu w Zaborzu uczestniczyła m.in. firma Yara. Jakie rozwiązania i nawozy polecał Michał Wojcieszek?

 • Plantpol   Dni Otwarte 2023 

 • Dni Otwarte firmy Plantpol – asortyme…  

Firma opracowała kompleksowe programy nawożenia dla różnych gatunków roślin, np. chryzantem, roślin rabatowych, szkółek roślin ozdobnych: https://www.yara.pl/odzywianie-roslin…

Do przygotowania substratów torfowych do ukorzeniania sadzonek lub sadzenia roślin do doniczek polecany jest nawóz wieloskładnikowy PG Mix. Dodaje się go do torfu odkwaszonego dolomitem. W przypadku torfu odkwaszonego kredą, w tym samym celu można wykorzystać nawóz PIT Mix, który dodatkowo zawiera w swoim składzie magnez.

W trakcie rozwoju roślin do fertygacji polecane są nawozy z serii Kristalon. Do każdej z faz wzrostu i rozwoju możemy wybrać produkt z odpowiednim składem NPK oraz zestawem mikroelementów. Jeśli w uprawie stosowana jest woda lub podłoże o wysokim pH i podwyższonej zawartości wapnia oraz magnezu warto sięgnąć po nawozy do fertygacji z serii Super. Charakteryzują się one tym, że 50% zawartego w nich fosforu jest w postaci polifosforanów, dzięki czemu nie ulega on przekształceniu w nierozpuszczalne formy w zasadowym środowisku. Do wyboru są dwa produkty – Kristalon Super 17-6-25 (Vega) oraz Kristalon Super 12-12-36 (Gena). Jak doradzał Michał Wojcieszek w przypadku programu nawożenia chryzantemy można dodatkowo zastosować Rexolin X60 (chelat żelaza), który pozwala niezwykle szybko przywrócić głęboką zieleń liści.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *