PODosłonami.tv

Uprawa, nawadnianie i ochrona biologiczna pomidorów malinowych

Podczas webinarium specjaliści z firm omówili bieżące zagadnienia z zakresu uprawy pomidorów malinowych:

– Zapobieganie suchej zgniliźnie wierzchołków owoców w jesiennej uprawie pomidorów malinowych – Wojciech Wasiak, Rijk Zwaan. Co można poprawić w uprawie, aby uniknąć tego zaburzenia w produkcji jesiennej.

– Wybrane elementy uprawowe w produkcji pomidorów malinowych – Krzysztof Banaszak, Rijk Zwaan. Autor przedstawi informacje nt. przygotowania w nadchodzącym czasie roślin pomidora i szklarni do zbliżających się warunków letniej uprawy.

– Jak w pełni wykorzystać zalety maty Grodan GT Master 10 cm podczas letniej produkcji – Marcin Włodarczyk, Grodan. Mata GT Master o wysokości 10 cm to jedno z popularniejszych podłoży na polskim i europejskim rynku. Autorzy zwracają uwagę, że by w pełni wykorzystać jej zalety, należy odpowiednio ustawić strategię nawadniania. Elementy strategii nawadniania i ich wartości dla letniej produkcji pomidora. Doświadczenia z produkcji w kraju oraz z regionów, w których maty o wysokości 10 cm stosowane są od lat, np. we Francji.

– Nowoczesne zarządzanie produkcją szklarniową na przykładzie platformy cyfrowej e-Gro – dr Krzysztof Fatel, Grodan. Dzisiejsza szklarnia to prawdziwa fabryka warzyw i miejsce pracy wielu osób. Właściwe zarządzanie nie ogranicza się jedynie do zagadnień uprawowych. Nowoczesne platformy internetowe ułatwiają dzisiaj prowadzenie upraw i umożliwiają podejmowanie racjonalnych decyzji uprawowych i produkcyjnych. Na przykładzie platformy e-Gro autorzy przedstawią możliwości wykorzystania tego typu narzędzi w codziennej praktyce produkcji szklarniowej.

– Nowości w ochronie pomidora przed chorobami i szkodnikami – Kamil Szybczyński, specjalista ds. IPM Tematy, które poruszy specjalista to: cieniowanie i jego wpływ na szkodniki i organizmy pożyteczne; nowości w walce ze skośnikiem pomidorowym (Tuta absoluta); nowości w walce z szarą pleśnią (krótki opis nowych preparatów Vintec, Serifel); badania nad nowymi sposobami walki ze szkodnikami i chorobami w uprawie pomidora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *